
Dziękujemy za wybór naszych świec! Jeżeli pierwszy raz masz do czynienia z naszą świecą bardzo nam miło, jeżeli już je znasz, cieszymy się jeszcze bardziej. Mamy nadzieje, że nasze świece spełnią Twoje oczekiwania i staną się Twoimi ulubionymi. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas - pomożemy rozwiać każdą wątpliwość oraz znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.
Nie ważne czy świecę właśnie przywiózł kurier czy czeka już od dawna, przed pierwszym paleniem świecy zawsze warto poznać zasady palenia. Zapraszamy do naszego poradnika jak palić świece z wosku pszczelego.
1. Długość knota.
Idealna długość to między 0,5 a 1cm. Taki knot sprawi, że płomień nie będzie ani za duży ani za mały. Można go przyciąć zwykłymi nożyczkami lub jeżeli wcześniej paliliśmy już świecę, delikatnie odłamać. Zabieg należy powtarzać przed każdym paleniem świecy.
Pozostawienie knota dłuższego może spowodować szybsze lub nieprawidłowe spalanie świecy.
Jeżeli obetniemy knot zbyt krótko, mały płomień nie będzie w stanie roztopić wosku - może robić się tzw. tunel. Spala się tylko mały obszar świecy, sukcesywnie zwiększając swoją głębokość
2. Miejsce.
Warto upewnić się czy świeca stoi na równej podstawie. Jest to bardzo istotne w przypadku świec tradycyjnych, tylko pionowo ustawiona świeca, będzie spalać się równo.
3. Bezpieczeństwo.
Nigdy nie zostawiamy palącej się świecy bez nadzoru, w pobliżu przedmiotów łatwopalnych, w szczególności w obecności dzieci lub zwierząt. W przypadku świec w słoiczku, gdzie zostało już tylko trochę wosku – nie należy dokańczać jej palenia. Słoiczek może zbyt mocno się nagrzać i pęknąć uszkadzając powierzchnie, na której stoi. Zawsze należy stosować niepalną podkładkę.
4. Jak długo palić świece?
W zależności od rodzaju świecy, palenie powinno trwać do momentu kiedy wosk rozpuści się on na całej powierzchni świecy.
W przypadku świec tradycyjnych nieroztopiona powinna zostać malutka obwódka, która będzie uniemożliwiać rozlanie się wosku. Stanie się swojego rodzaju barierą trzymającą płynny wosk w ryzach, wokół płomienia. Gdy obwódka stanie się około 1cm wyższa od poziomu tafli płynnego wosku, należy z wyczuciem zagniatać ją do wnętrza świecy.
5. Gaszenie
Świece z wosku pszczelego spalają się bezdymowo. Jedyna sytuacja kiedy pojawia się dym to gdy gasimy świecę. Do gaszenia świec najlepiej wykorzystywać gasidło.