Jak palic świece z wosku pszczelego?

Dziękujemy za wybór naszych świec! Jeżeli pierwszy raz masz do czynienia z naszą świecą bardzo nam miło, jeżeli już je znasz, cieszymy się jeszcze bardziej. Mamy nadzieje, że nasze świece spełnią Twoje oczekiwania i staną się Twoimi ulubionymi. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas - pomożemy rozwiać każdą wątpliwość oraz znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

 


Nie ważne czy świecę właśnie przywiózł kurier czy czeka już od dawna, przed pierwszym paleniem świecy zawsze warto poznać zasady palenia. Zapraszamy do naszego poradnika jak palić świece z wosku pszczelego. 

 

Długość knota powinna mieć między 0,5 a 1cm. Taki knot sprawi, że płomień nie będzie ani za duży ani za mały. Warto sprawdzić go przed każdym paleniem świecy. Pozostawienie knota dłuższego lub krótszego może spowodować nieprawidłowe spalanie świecy. 

Bezpieczeństwo - Świeca musi stać na równej, niepalnej podstawie - dzięki temu spali się równomiernie. Nigdy nie zostawiaj palącej się świecy bez nadzoru, w pobliżu przedmiotów łatwopalnych, w szczególności w obecności dzieci lub zwierząt. W przypadku świec w słoiczku, gdzie zostało już tylko trochę wosku – nie należy dokańczać jej palenia. Słoiczek może zbyt mocno się nagrzać i pęknąć uszkadzając powierzchnie, na której stoi. Zawsze należy stosować niepalną podkładkę.

Czas palenia -  Palenie świecy powinno trwać minimalnie do momentu kiedy wosk rozpuści się on na całej powierzchni świecy. W ten sposób unikamy tunelowania się świecy.

Zagniatanie krawędzi - W przypadku świec tradycyjnych w kształcie walca  - podczas palenia nieroztopiona zostanie malutka obwódka, która będzie uniemożliwiać rozlanie się wosku. Stanie się swojego rodzaju barierą trzymającą płynny wosk w ryzach, wokół płomienia. Gdy obwódka stanie się wyraźna, należy z wyczuciem zagniatać ją do wnętrza świecy aby jej nadmiar się stopił. 

Gaszenie - świece z wosku pszczelego spalają się bezdymowo. Jedyna sytuacja kiedy pojawia się dym to gdy gasimy świecę. Do gaszenia świec najlepiej wykorzystywać gasidło. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl