Jakie świece wybrać?

 

 

A może wybrać świece sojowe lub parafinowe?

 


Najbardziej popularne są trzy główne rodzaje świec - parafinowe, sojowe oraz świece z wosku pszczelego. Poniżej przedstawiamy kilka faktów i wskazujemy, które świece to najlepszy wybór.  


 

Świece z wosku pszczelego, jak sama nazwa wskazuje są wykonane z wosku, który jest produktem całkowicie naturalnym wytwarzanym przez młode pszczoły. Wosk pszczeli jest mieszaniną kwasów tłuszczowych, węglowodorów oraz alkoholi. Można powiedzieć, że  jest to nijako produkt uboczny, który powstaje przy wytarzaniu miodu przez pszczoły. Pozyskiwany jest głównie z ramek pszczelich, w których pszczoły magazynują miód. Po wybraniu miodu, puste ramki przetapia się, oczyszcza i uzyskuje najwyższej jakości wosk. Świece z wosku pszczelego podobnie jak inne produkty pszczele, mają wiele cennych i unikalnych właściwości. Wykazują działanie sprzyjające naszemu zdrowiu, pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy, mogą  łagodzić objawy astmy oraz alergii, a w przypadku zwykłego przeziębienia i kataru mogą pomóc w złagodzeniu objawów. Wspomagają pracę naszego układu krążenia, mają właściwości stabilizujące ciśnienie krwi. Świece z wosku pszczelego spalają się bez wydzielania dymu, nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji. Palą się najdłużej że wszystkich rodzajów świec i posiadają niesamowity naturalny zapach. Świece z wosku pszczelego to zdecydowanie najlepszy wybór. Jeżeli zastanawiasz się jakie naturalne świece wybrać zdecydowanie polecamy świece z wosku pszczelego. 

 

 

 


Świece sojowe to utwardzony olej, który wyciskany jest z nasion soi. Są alternatywą dla świec z parafiny i sukcesywnie zastępują ich miejsce. Świece sojowe mają jedną przewagę nad świecami z parafiny - podczas spalania pozostają neutralne dla naszego zdrowia, nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Soja jednak uprawiana jest na olbrzymią, przemysłową skale. Pod olbrzymie uprawy soi potrzebne są coraz większe tereny, wycinane są lasy. Jej przemysłowa produkcja odbywa się przy użyciu szkodliwych dla środowiska środków chemicznych, sztucznych nawozów oraz chemikaliów. Ogromne plantacje są przyczyną wyjaławiania obszarów ziemi a intensywne nawożenie pól powoduje zanieczyszczenie się wód. Kwestia ekologiczności świec sojowych jest więc dyskusyjna. Palą się krócej niż świece z wosku pszczelego. 


Świece parafinowe, wykonane są z substancji będącej pochodną ropy naftowej. Mimo wysokiej temperatury spalania i niskich kosztów otrzymania, uwalnia podczas spalania szkodliwe substancje. Substancje te mają działanie rakotwórcze i mogą być być szkodliwe dla naszego zdrowia. Świece z wosku parafinowego spalają się najszybciej. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl