Jakie świece wybrać?

 

 

Jakie naturalne świece wybrać ?

Najbardziej popularne są trzy główne rodzaje świec - parafinowe, sojowe oraz świece z wosku pszczelego.

 

Świece parafinowe, jak sama nazwa wskazuje wykonane są z parafiny, substancji będącej pochodną ropy naftowej, która wydzielana jest podczas jej przetwarzania. Parafina używana jest w przemyśle ciężkim, chemicznym, kosmetycznym oraz do produkcji świec. Parafina mimo wysokiej temperatury spalania i niskich kosztów otrzymania, uwalnia podczas spalania szkodliwe substancje takie jak np. benzen i formaldehyd. Substancje te mają działanie rakotwórcze i mogą być być szkodliwe dla naszego zdrowia oraz źle wpływać na nasze samopoczucie. Świece z wosku parafinowego spalają się najszybciej. Nie polecamy ich. Świece sojowe
 to utwardzony olej, który wyciskany jest z nasion soi. Są alternatywą dla świec z parafiny i sukcesywnie zastępują ich miejsce. Świece sojowe mają przewagę nad świecami z parafiny ponieważ podczas spalania pozostają neutralne dla naszego zdrowia, nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Tak więc teoretycznie ich główną przewagą jest brak szkodliwości dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Niestety problem z świecami sojowymi jest inny. Soja uprawiana jest na olbrzymią, przemysłową skale - głównie w USA i Ameryce Południowej. WWF alarmuje, że pod olbrzymie uprawy soi potrzebne są coraz większe tereny. Co gorsza jej przemysłowa produkcja odbywa się przy użyciu szkodliwych dla środowiska środków chemicznych, sztucznych nawozów oraz wszelkiej maści chemikaliów np. glifosat. Ogromne plantacje są przyczyną wyjaławiania obszarów ziemi a intensywne nawożenie pól powoduje zanieczyszczenie się wód. Uprawy soi powodują również zwiększenie się emisji gazów cieplarnianych. Kwestia ekologiczności świec sojowych jest więc dyskusyjna.  


 
Świece z wosku pszczelego, jak sama nazwa wskazuje są wykonane z wosku, który jest produktem całkowicie naturalnym wytwarzanym przez młode pszczoły. Wosk pszczeli jest mieszaniną kwasów tłuszczowych, węglowodorów oraz alkoholi. Można powiedzieć, że  jest to nijako produkt uboczny, który powstaje przy wytarzaniu miodu przez pszczoły. Pozyskiwany jest głównie z ramek pszczelich, w których pszczoły magazynują miód. Po wybraniu miodu, puste ramki przetapia się, oczyszcza i uzyskuje najwyższej jakości wosk.

Świece z wosku pszczelego podobnie jak inne produkty pszczele, mają wiele cennych i unikalnych właściwości. Wykazują działanie sprzyjające naszemu zdrowiu, pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy, mogą  łagodzić objawy astmy oraz alergii, a w przypadku zwykłego przeziębienia i kataru mogą pomóc w złagodzeniu objawów. Wspomagają pracę naszego układu krążenia, mają właściwości stabilizujące ciśnienie krwi. Świece z wosku pszczelego spalają się bez wydzielania dymu, nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji. Palą się najdłużej że wszystkich rodzajów świec i posiadają niesamowity naturalny zapach. Świece z wosku pszczelego to zdecydowanie najlepszy wybór. Jeżeli zastanawiasz się jakie naturalne świece wybrać zdecydowanie polecamy świece z wosku pszczelego. 

Zapraszamy do pozostałych artykułów dostępnych na dole strony w zakładce o świecach.
Świece z wosku pszczelego są dostępne w naszym sklepie internetowym. 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl