o świecach
O świecach
 
Fajnie, że nas odwiedziłeś, jest nam niezwykle miło, że z nami jesteś. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o świecach z wosku pszczelego! :) 
 


Z czego robimy świece?

 
Nasze świece wykonane są z wosku pszczelego z naszej pasieki, który sami pozyskujemy, przetapiamy oraz oczyszczamy. Kiedy już wybierzemy miód, zadbamy o nasze pszczoły możemy zabierać się za naszą ulubioną robotę :) Można powiedzieć, że nadajemy woskowi drugie życie. Puste ramki z wosku pszczelego, w których już nie ma miodu zamieniamy w przepiękne świece. Działając w duchu zero waste, z wdzięcznością dla natury i w trosce o naszą planetę dajemy Wam to co najlepsze. Wosk, który kiedyś tworzył wnętrze pszczelego ula, plaster wypełniony miodem teraz powraca pod nową postacią. Cząstka natury przeniesiona do naszej świecy, otuli swoim zapachem, delikatnym blaskiem i pozytywną energią wypełni Twój dom.
 
 
 
 

 Dlaczego warto wybrać nasze świece?

 

Są całkowicie naturalne, poprawiają samopoczucie. Działają relaksująco, pomagają zredukować poziom stresu.

Są polecane do palenia przed snem, poprawiają jakość snu i ułatwiają zasypianie. 

Pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy.

Oczyszczają powietrze z drobinek.

Wprowadzają miłą, przytulą atmosferę, pełną naturalnej i pozytywnej energii. Zapach jest pobudzający a zarazem subtelny.

Palą się dwa razy dłużej od świec z parafiny i dłużej od  świec sojowych, które mają podobne wymiary i taką samą średnice knota.

Spalają się bez wydzielania dymu, nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji.

 

 

 

 

Jak pachną nasze świece?

 

Wosk pszczeli ma niesamowity, naturalny, słodki, delikatny zapach, jest to kompozycja mająca pozytywną moc, pachnąca połączeniem miodu i propolisu. W ofercie mamy  świece z wosku pszczelego oraz z dodatkiem naturalnych, zapachowych olejków eterycznych. W wersjach zapachowych z olejkami stworzyliśmy dla was wyjątkowe kompozycje, naturalne i subtelne - jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Każdy z wariantów zapachowych zawiera inny bukiet olejków eterycznych, które idealnie komponują się z woskiem pszczelim. Każdy z nich ma inną specyfikę i moc zapachu. Każdy z nich jest opisany dokładnie w poszczególnych ofertach w naszym sklepie. 

zapachy intensywnepobudzające: trawa cytrynowa, mięta pieprzowa, cynamon, paczula z bergamotką


zapachy o średniej intensywności: bazylia z mandarynką, lawenda, rozmaryn


zapachy delikatne idealne do sypialni: naturalna, drzewo różane, pomarańcza

Pamiętajcie, że olejki eteryczne mają subtelniejszy, o wiele bardziej naturalny i prawdziwy zapach niż mocne, nachalne i sztuczne olejki zapachowe. My chcemy dać Wam to co najbardziej naturalne, prawdziwe i ekologiczne - prosto od Matki Natury. Nasz wosk i olejki eteryczne. Bardziej naturalnie się nie da!

 


 

Jak palić świece z wosku pszczelego?

 

 

Nie ważne czy świecę właśnie przywiózł kurier czy czeka już od dawna, przed pierwszym paleniem świecy zawsze warto poznać zasady palenia. Zapraszamy do naszego poradnika jak palić świece z wosku pszczelego. 

 

Długość knota powinna mieć między 0,5 a 1cm. Taki knot sprawi, że płomień nie będzie ani za duży ani za mały. Warto sprawdzić go przed każdym paleniem świecy. Pozostawienie knota dłuższego lub krótszego może spowodować nieprawidłowe spalanie świecy. 

Bezpieczeństwo - Świeca musi stać na równej, niepalnej podstawie - dzięki temu spali się równomiernie. Nigdy nie zostawiaj palącej się świecy bez nadzoru, w pobliżu przedmiotów łatwopalnych, w szczególności w obecności dzieci lub zwierząt. W przypadku świec w słoiczku, gdzie zostało już tylko trochę wosku – nie należy dokańczać jej palenia. Słoiczek może zbyt mocno się nagrzać i pęknąć uszkadzając powierzchnie, na której stoi. Zawsze należy stosować niepalną podkładkę.

Czas palenia - Palenie świecy powinno trwać minimalnie do momentu kiedy wosk rozpuści się on na całej powierzchni świecy. W ten sposób unikamy tunelowania się świecy.

Zagniatanie krawędzi - W przypadku świec tradycyjnych w kształcie walca  - podczas palenia nieroztopiona zostanie malutka obwódka, która będzie uniemożliwiać rozlanie się wosku. Stanie się swojego rodzaju barierą trzymającą płynny wosk w ryzach, wokół płomienia. Gdy obwódka stanie się wyraźna, należy z wyczuciem zagniatać ją do wnętrza świecy aby jej nadmiar się stopił. 

Gaszenie - świece z wosku pszczelego spalają się bezdymowo. Jedyna sytuacja kiedy pojawia się dym to gdy gasimy świecę. Do gaszenia świec najlepiej wykorzystywać gasidło. 

 

 

 

 

A może wybrać świece sojowe lub parafinowe?
 


Świece sojowe to utwardzony olej, który wyciskany jest z nasion soi. Są alternatywą dla świec z parafiny i sukcesywnie zastępują ich miejsce. Świece sojowe mają jedną przewagę nad świecami z parafiny - podczas spalania pozostają neutralne dla naszego zdrowia nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji.  
Soja jednak uprawiana jest na olbrzymią, przemysłową skale. Pod olbrzymie uprawy soi potrzebne są coraz większe tereny, wycinane są lasy. Jej przemysłowa produkcja odbywa się przy użyciu szkodliwych dla środowiska środków chemicznych, sztucznych nawozów oraz chemikaliów. Ogromne plantacje są przyczyną wyjaławiania obszarów ziemi a intensywne nawożenie pól powoduje zanieczyszczenie się wód. Kwestia ekologiczności świec sojowych jest więc dyskusyjna.

Świece parafinowe, wykonane są z substancji będącej pochodną ropy naftowej. Parafina mimo wysokiej temperatury spalania i niskich kosztów otrzymania, uwalnia podczas spalania szkodliwe substancje. Substancje te mają działanie rakotwórcze i mogą być być szkodliwe dla naszego zdrowia. Świece z wosku parafinowego spalają się najszybciej. Nie polecamy ich.

Najlepszym i naturalnym wyborem będą świece z wosku pszczelego. Mają przewagę nad świecami sojowymi w każdym względzie. Są pozytywne względem środowiska naturalnego, ich właściwości wpływają korzystnie na nasze samopoczucie i palą się najdłużej.

Świece z parafiny to najmniej korzystny wybór, mogą być szkodliwe dla zdrowia i palą się najkrócej. 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego :) 

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl